Koronavirus: Investiční příležitost nebo důvod k panice?

Pravidelně pro Vás připravujeme shrnutí těch nejdůležitějších informací k aktuální situaci na finančních trzích ohledně nákazy COVID-19.

Investuji, co můžu dělat?

  1. Nedělat unáhlená rozhodnutí a zůstat klidný. Investice je dlouhodobá záležitost, myslete na svůj cíl a investiční horizont - disciplinovaný investor si umí vyhodnotit, zda podlehne tržním výkyvům, které se mohou ukázat jako krátkodobé, anebo dodrží stanovený investiční cíl a horizont.
  2. Nakoupit fondy v "akci". Poklesy na trzích jsou nedílnou součástí finančních trhů a mohou být zajímavou příležitostí nakoupit vysněné fondy a aktiva se slevou nejen pro portfolio manažery, přesto je dobré být selektivní a využít široce diverzifikovaných fondů, jelikož ne každý cenný papír po poklesu poroste.
  3. Odprodat část nebo celek. Prodejem svého portfolia v dobách poklesu zabráníte dalšímu klesání investice, ale riskujete možnou ztrátu části investovaných prostředků, zároveň se připravíte o možnost potenciálního budoucího růstu.
  4. Spojte se s poradcem, jsme tu pro Vás. Neváhejte zavolat svému bankovnímu poradci, který vám podá další důležité informace k aktuálnímu dění a pomůže vyhodnotit zda na pokles reagovat.

Více důležitých informací se dozvíte zde: Newsletter pro klienty 


Komentáře - Tržní situace
Komentáře - Produkty
Podcasty - investiční myšlenky
Právní dokumenty, Administrace a Obchodování    

Koronavirus 1 (akcie) a Koronavirus 2 (portfolio management)


 Zavolejte mi