Koronavirus: Investiční příležitost nebo důvod k panice?

Pravidelně pro Vás připravujeme shrnutí těch nejdůležitějších informací k aktuální situaci na finančních trzích ohledně nákazy COVID-19.

Investuji, co můžu dělat?

  1. Nedělat unáhlená rozhodnutí a zůstat klidný. Investice je dlouhodobá záležitost, myslete na svůj cíl a investiční horizont - disciplinovaný investor si umí vyhodnotit, zda podlehne tržním výkyvům, které se mohou ukázat jako krátkodobé, anebo dodrží stanovený investiční cíl a horizont.
  2. Nakoupit fondy v "akci". Poklesy na trzích jsou nedílnou součástí finančních trhů a mohou být zajímavou příležitostí nakoupit vysněné fondy a aktiva se slevou nejen pro portfolio manažery, přesto je dobré být selektivní a využít široce diverzifikovaných fondů, jelikož ne každý cenný papír po poklesu poroste.
  3. Odprodat část nebo celek. Prodejem svého portfolia v dobách poklesu zabráníte dalšímu klesání investice, ale riskujete možnou ztrátu části investovaných prostředků, zároveň se připravíte o možnost potenciálního budoucího růstu.
  4. Spojte se s poradcem, jsme tu pro Vás. Neváhejte zavolat svému bankovnímu poradci, který vám podá další důležité informace k aktuálnímu dění a pomůže vyhodnotit zda na pokles reagovat.

Více důležitých informací se dozvíte zde: Komentář k situaci č. 1 Komentář k situaci č. 2


Komentáře - Tržní situace
Komentáře - Hlavní Produkty
Podcast - Investiční myšlenky Petra Šimčáka
Oznámení podílníkům - CPR Invest Silver Age
Jan Vejmělek - o inflaci a QE v době koronaviru - 20.4.2020
Levnější správa našeho největšího fondu
Překonaly už akciové indexy největší propady?
Nový magazín investičních příležitostí
Aktuální dění na trzích (30.3. až 3.4.2020) - Podcast
Koronavirus 1 (akcie) a Koronavirus 2 (portfolio management)


 Zavolejte mi