Profil společnosti

Amundi Czech Republic, investiční společnost, a.s. (Amundi CR, dříve pod jménem IKS KB) patří mezi tři největší poskytovatele služeb kolektivního investování na českém trhu. Za více jak dvacet let své historie se Amundi CR etablovala v respektovaného  správce aktiv s regionální působností ve střední a východní Evropě. Úspěšnost podtrhuje kontinuální růst majetku pod správou, který se za posledních 10 let zvětšil více jak pětkrát. K 30.3.2020 obhospodařovala Amundi CR majetek v objemu 234 miliard Kč.

20 let

zkušeností

234 miliard Kč

majetku pod správou

3. největší

správce podílových fondů v ČR

75+

Více jak 75 fondů v CZK/USD/EUR/JPY

Síla mezinárodní finanční skupiny Amundi

Hlavním a jediným akcionářem Amundi CR je mezinárodně působící skupina Amundi, která je dnes největším správcem aktiv v Evropě a v roce 2017 získala prestižní ocenění Správce aktiv roku, kdy porazila společnosti jako BlackRock, Schroders, Allianz Global Investors nebo Vanguard. Objem majetku pod správou dosahuje 1.662 bilionu EUR (k 30.10.2020). Manažerské týmy Amundi působí ve všech hlavních finančních centrech v Evropě (Paříž, Londýn, Milán), Asii (Japonsko, Hongkong, Singapur) a Spojených státech. Pro skupinu Amundi je velmi důležitý blízký a dlouhodobý vztah s klienty a z toho plynoucí silná přítomnost na lokálních trzích.

Široká produktová nabídka

Z pohledu struktury příjmů je hlavní činností Amundi CR správa otevřených podílových fondů. Na konci roku 2015 obhospodařovala Amundi CR 16 vlastních podílových fondů. U dalších více jak 60 fondů byla administrátorem transakcí. Fondová nabídka pokrývá všechny třídy aktiv z hlavních i rozvojových trhů. Naše produkty každoročně bodují v českých i zahraničních žebříčcích. Letos například velký úspěch zaznamenal fond CPR Global Disruptive Opportunities, který se stal nejlepším fondem roku 2020 dle Zlaté koruny.


Distribuční síť

Hlavním distribuční partnerem Amundi CR je Komerční banka. Vzhledem k velikosti distribuční sítě Komerční banky (počet poboček se ustálil na čísle 400), je garantovaná vysoká dostupnost produktů Amundi CR. Vedle prodejních kanálů Komerční banky využívá Amundi CR k distribuci vybraných produktů i externích partnerů. Více se dozvíte na stránkách www.amundi.cz

Individuální správa aktiv / Mandáty

Druhým pilířem podnikatelské činnosti Amundi CR je individuální správa aktiv pro fyzické a právnické osoby. K nejvýznamnějším klientům patří z tohoto pohledu subjekty ze skupiny Komerční banky – Penzijní fond KB a Komerční pojišťovna. Mimo území České republiky spravuje Amundi CR fondy rumunské banky BRD.