Amundi CR rozšiřuje Realitní fond KB 3 o novou akvizici na pražských Vinohradech

06.12.2021

Amundi CR rozšiřuje Realitní fond KB 3 o novou akvizici na pražských Vinohradech


Kancelářská budova British Corner na velmi atraktivní adrese v okolí I.P. Pavlova nyní patří do Realitní fondu KB 3, který spravuje společnost Amundi CR.

V průběhu roku 2021 se investiční specialisté realitního zaměření soustředili na aktivity kolem výběru komerčních nemovitostí v okolí Prahy. „Celkem jsme analyzovali 9 potenciálních nabídek, z čehož 3 byly detailněji studovány. Vybrána byla atraktivní nemovitost v okolí I. P. Pavlova na pražských Vinohradech.,“ říká k nové akvizici Joachim Hubert z oddělení Real Estate Amundi CR investiční společnost.

Celková plocha nakoupené nemovitosti činí 9 015 m2, z čehož je pronajímatelná plocha cirka 6tis. m2. Výstavba budovy British Corner byla dokončena v roce 1994 a v roce 2018 prošla kompletní rekonstrukcí. Převážné využití má jako kancelářská budova a do roku 2031 je plně obsazena nájemcem MEDIA BOHEMIA a.s., což je jedna z nejvýznamnějších českých mediálních společností, součástí skupiny je 41 rozhlasových stanic, 2 rozhlasová a 1 internetové mediální zastupitelství s celkovým zásahem více než 5 milionu lidí a dále obsahové weby, e-shopy a nahrávací a dabingová studia.

Amundi CR získala kancelářskou budovu British Corner, která se nachází na Praze 2, pro svůj 3. nemovitostní fond určený pro privátní klienty KB. Tato investice je v souladu s naší hlavní investiční strategií, která spočívá v hledání vysoce kvalitních budov umístěných v centru, které poskytují dlouhodobě zajištěné peněžní toky," říká k nové akvizici CEO Amundi CR Asset Management, Franck du Plessix.

Amundi CR spravuje od roku 2015 už tři uzavřené realitní fondy o celkové hodnotě aktiv 6,7 mld. CZK. Portfolio obsahuje řadu výjimečných nemovitostí jako secesní budovu na adrese Pařížská 3 (sídlo firmy Louis Vuitton) nebo multifunkční budovu Forum Karlín.

Více informací o realitních fondech Amundi CR