Investiční Myšlenky

Jako první správcovská společnost na českém trhu jsme spustili vlastní podcast s názvem „Investiční Myšlenky“. 

Cílem podcastu je vám přiblížit svět investic z té zábavnější stránky; dozvíte se jak nové informace o vývoji trhů, tak i staré investiční pravdy a mýty. Podcastem provádí Petr Šimčák, který si často zve do studia i zajímavé zahraniční hosty včetně našich nejúspěšnějších portfolio manažerů.

Aktuální díl 

Podcast můžete sledovat i pomocí Applu Podcastů, , nebo Spotify, kde najdete kompletní historii všech dílů.

Návod, jak se k odběru podcastu připojit, naleznete zde.

Novinka - Trhy

V rámci podcastu "Investiční myšlenky" se nově Petr Šimčák zaměřuje každý měsíc také na rekapitulaci dění na globálních trzích.
V kratším, samostatném vydání podcastu Petr komentuje zásadní události na trzích, vývoj cen aktiv nebo se věnuje rozebírá aktuální témata.

O autorovi

Podcast uvádí Petr Šimčák,, deputy of Head of Sales v Amundi, který má mimo jiné i novinářské zkušenosti z časopisu FOND SHOP, kde působil jako zástupce šéfredaktora. Jeho expertní analýzy investičních produktů a strategií jsou i dnes často citovány v médiích.

V rámci každé epizody podcastu si budete moci poslechnout relevantní komentáře o dění na trhu, rozhovory s odborníky z Amundi, zástupci našich distributorů i nezávislými ekonomy.

Zaposlouchejte se

Jedním z nejposlouchanějších dílů je úvaha o rozdílu mezi spekulováním a investováním z léta. Najdete zde odpovědi na otázky: Jsou akcie rizikové? Jsou akcie virtuální? Akcie pohledem spekulanta, konzervativního investora a zmateného « investulanta » Proč by se normální člověk měl zabývat investicemi do akcií? Včetně výhledu pro příštích 30 let.