Investiční myšlenky

Jako první správcovská společnost na českém trhu jsme spustili vlastní podcast s názvem „Investiční myšlenky“. Prostřednictvím tohoto zbrusu nového komunikačního kanálu chceme klienty i distributory vzdělávat v oblasti investování, přinášet jim relevantní informace o situaci na finančních trzích a zároveň budovat povědomí o naší značce.

O autorovi

Podcast uvádí Petr Šimčák,, deputy of Head of Sales v Amundi, který má mimo jiné i novinářské zkušenosti z časopisu FOND SHOP, kde působil jako zástupce šéfredaktora. Jeho expertní analýzy investičních produktů a strategií jsou i dnes často citovány v médiích.

V rámci každé epizody podcastu si budete moci poslechnout relevantní komentáře o dění na trhu, rozhovory s odborníky z Amundi, zástupci našich distributorů i nezávislými ekonomy.

Aktuální díl

Aktuální díly najdete vždy na https://soundcloud.com/user-912312454

Náš podcast můžete poslouchat i prostřednictvím Applu PodcastůSoundCloudu, nebo Spotify, kde najdete kompletní historii všech dílů.

Návod, jak se k odběru podcastu připojit, naleznete zde.

Zaposlouchejte se

Jedním z nejposlouchanějších dílů je úvaha o rozdílu mezi spekulováním a investováním z léta. Najdete zde odpovědi na otázky: Jsou akcie rizikové? Jsou akcie virtuální? Akcie pohledem spekulanta, konzervativního investora a zmateného « investulanta » Proč by se normální člověk měl zabývat investicemi do akcií? Včetně výhledu pro příštích 30 let.