Amundi v médiích - červenec a srpen 2023

18.09.2023

Amundi v médiích - červenec a srpen 2023


Amundi v rámci komunikačních a marketingových aktivit vygenerovalo během letních měsíců více než 40 relevantních mediálních výstupů, včetně PR článků, rozhovorů, podcastu či odborných komentářů. Toto pokrytí bylo podpořeno komunikační kampaní, která byla spuštěna ve spolupráci s byznysovým serverem CzechCrunch. Kampaň se zaměřila na aktuální investiční trendy a na inovativní témata, včetně tematického investování.

Přehled toho nejzajímavějšího čtení: 

Co čekat ve druhé polovině roku? Vsadil bych na akcie s dividendou a ziskovostí, říká analytik Amundi


Amundi během července informovalo česká média o investičních výhledech pro nadcházející období. Tomuto tématu se podrobně věnoval server Czechcrunch, který globální informace společnosti doplnil o lokální vhled a komentář portfolio manažera Petra Zajíce. Podle aktuálních výhledů čeká globální trhy zpomalení, rychlejší oživení by pak mohlo přijít v prvním pololetí roku 2024.

Link:  https://cc.cz/co-cekat-ve-druhe-polovine-roku-vsadil-bych-na-akcie-s-dividendou-a-ziskovosti-rika-analytik-amundi/  


Netrapte se překotným investováním s cílem porazit inflaci. Důležitější jsou jiné přístupy


Hospodářské noviny publikovaly názorový článek produktového speciality Amundi, Zdenka Pavlíka, který se v komentáři zamýšlí nad tím, proč by se investoři neměli trápit překotným investováním s cílem porazit inflaci, která již stejně klesá. Bezpečnou alternativou mohou být fondy krátkodobých investic, stejně tak státní dluhopisy, které aktuálně generují slušnou výkonnost.

Link:  https://archiv.hn.cz/c1-67229770-netrapte-se-prekotnym-investovanim-s-cilem-porazit-inflaci-dulezitejsi-jsou-jine-pristupy


Když nemáte na cihlu, řešení nabízejí nemovitostní fondy

Zpravodajský server idnes.cz informuje o tom, jak Češi investují do nemovitostí a jak se změnil objem peněz investovaný do realitních fondů. Češi minulý rok investovali do těchto fondů o téměř 16 procent více peněž než rok předtím a podobné tempo růstu se dá očekávat i v letošním roce. Článek dále rozebírá výhody nemovitostních fondů, a to včetně fondu Amundi KB 4.


V dobách krachů vítězí disciplinovaní investoři, říkají experti z Amundi

Byznysový deník E15 publikoval během měsíce srpna rozhovor s investičními experty Amundi, Petrem Šimčákem a Danem Karpíškem. Společně rozebírají různé pohledy na rebalancing portfolia, dále vysvětlují, jak se efektivně počítají metriky výnosů a jaké další důležité faktory bychom měli při volbě konkrétního aktiva zohlednit.

Link:  https://www.e15.cz/rozhovory/v-dobach-krachu-vitezi-disciplinovani-investori-rikaji-experti-z-amundi-1399973


Nemáme na výběr, blížíme se hranicím možností Země, říká šéfka ESG v obřím správci investic Amundi

Caroline Le Meaux, vedoucí oddělení Amundi specializující na analýzu dopadu investic na životní prostředí, společnost a správu podniků, tedy hodnocení udržitelnosti (ESG), se v rozhovoru pro server ekonews.cz rozpovídala o své práci a důležitosti ESG hodnot, na které Amundi klade velký důraz. V rozhovoru dále rozebírá kritéria, podle kterých hodnotí přístup jednotlivých firem k ESG, zamýšlí se nad důležitostí směrnice CSRD, využívání offsetů v Evropě a nad budoucností udržitelného investování.

Link:  https://www.ekonews.cz/nemame-na-vyber-blizime-se-hranicim-moznosti-zeme-rika-sefka-esg-v-obrim-spravci-investic-amundi/