Češi zainvestovali s Amundi už 3 miliardy do „disrupcí“

02.09.2021

Češi zainvestovali s Amundi už 3 miliardy do „disrupcí“


Pojem disrupce charakterizuje změna paradigmatu společnosti. Jde o inovativní myšlenku, která má ambici změnit v krátkém čase trh nebo chování lidí. Jednoduše řečeno, jde o radikální změnu, kdy nová technologie nahrazuje tu stávající.

O tom, že právě téma spojené s převratnými inovacemi rezonuje i mezi českými investory, svědčí i objem prostředků, který do „disruptivního“ fondu vložili místní investoři. Podle interních dat Amundi se na začátku září objem prostředků ve fondu CPR Global Disruptive Opportunities přehoupl přes magickou hranici 3 miliard korun.

Jan Chlumský, vedoucí oddělení marketingu v Amundi CR potvrzuje, že atraktivitě převratných inovací nahrával celý uplynulý rok. „Inovace a nové technologie byly vždy kolem nás. Ovšem v historii bylo tempo přijímání nových technologií výrazně pomalejší. V posledních letech se převratné technologie rozšiřují s nebývalou rychlostí a výrazně mění způsob, jakým žijeme, konzumujeme a pracujeme. Tento trend v důsledku pandemie ještě zrychlil. Fond CPR Global Disruptive Opportunities vám umožní investovat do akcií firem, které vidí za roh,“ uzavírá Chlumský.