Co v době Covidu kupují investoři spravující 3,4 bilionu USD

23.09.2020

Co v době Covidu kupují investoři spravující 3,4 bilionu USD

Investiční prostředí je aktuálně ve větší nejistotě, než kdy dříve. Kromě běžných tržních rizik, musí nyní investoři připočítat případná rizika plynoucí z prakticky nulových úrokových sazeb, dopadů pandemie Covid-19, výsledků amerických voleb a dalších jiných faktorů. Proto v situaci, kdy akcie považuje většina analytiků za předražené, hledají investoři a investiční skupiny alternativní způsoby zhodnocení svého kapitálu.
Velké investiční společnosti, spravující aktiva přes 3,4 bilionu dolarů, aktuálně vidí příležitosti například v dluhopisech výrobců aut, datových centrech, potrubních systémech, fash fashion nebo čínských společnostech.
Aktuální příležitosti komentuje i ředitel analytického oddělení Amundi Didier Borowski: "Uzavírky hranic mohou být přechodné a obchod se pomalu vzpamatovává". Farmaceutický a zdravotní sektor podle Borowského přesune výrobu části klíčového zboží, aby nebyl závislý na jediné zemi. Vrátit ji pak komplet domů však podle něj bude příliš drahé a nepříliš efektivní z hlediska řízení nákladů. “Tohle je konec nespoutané globalizace, nikoli konec globalizace,” uvedl v zářijovém rozhovoru.

Celý článek si můžete přečíst na stránkách patria.cz