Nový fond KBI WATER: využijte vzácnosti vody!

09.07.2018

Nový fond KBI WATER: využijte vzácnosti vody!


Dne 9.7.2018 jsme ve spolupráci s Komerční bankou spustili nový unikátní fond KBI WATER FUND, zaměřený na společnosti řešící problémy s dodávkami, nedostatkem nebo znečištěním vody.

Více o fondu níže, nebo na stránce fondu.

Voda je základem života. Zásoby jsou ale omezené a klesají. Méně než 1 % světové vody je dnes využitelné (ostatní voda je slaná, znečištěná, obtížně přístupná nebo v ledovcích). Spotřeba vody přitom neustále roste: za posledních 40 let se světová populace zdvojnásobila a spotřeba vody dokonce zčtyřnásobila. Například na jedno sprchování se spotřebuje 46 litrů vody, na výrobu 1 litru piva 256 litrů vody, na výrobu 1 kg hovězího dokonce 15 400 litrů vody.

Unikátní akciový fond KBI Water Fund vám nabízí možnost investovat do akcií společností ze sektorů vodního hospodářství – infrastruktury, služeb a technologií. Společnostech, které adresují problémy s dodávkami, nedostatkem nebo znečištěním vody. Odhaduje se, že celkové nutné výdaje na řešení těchto problémů dosáhnou do roku 2030 až 7,5 bilionu dolarů (dle analýzy McKinsey & Co). Potenciál sektoru je tak značný.

Pozor: Do 31.8. můžete využít slevy na vstupním polatku 50 %. Poplatek po slevě je tak jen 1,5 %. Neváhejte a ponořte se spolu s námi.

Fond je spravován irskou společností KBI Global Investors, kterou akvírovala společnost Amundi v roce 2016. Rozhovor s víceprezidentem KBI GA Niallem Murphym na téma vody si můžete přečíst v archivu Hospodářských novin ZDE