Peníze v bankách nevydělávají, variantou jsou podílové fondy

13.03.2019

Peníze v bankách nevydělávají, variantou jsou podílové fondy

  

Deník Právo ve svém článku přinesl informaci, že úrokové sazby České národní banky šly v posledních měsících vzhůru, přesto lidé na svých spořicích účtech v bankách vyšší zhodnocení zatím nepociťují. Proto by se měli lidé poohlížet po jiných variantách, jak své finance zhodnocovat.

Jednou z možností jsou podílové fondy, které lze kdykoliv přikupovat a stejně tak podle potřeby i prodávat. Češi kvůli svým malým zkušenostem s investováním dávají raději přednost méně rizikovým fondům. Kupříkladu v loňském roce se nejprodávanějším fondem v síti Komerční banky stal fond Amundi CR Krátkodobý. „Loni do něj přiteklo neuvěřitelných sedm miliard korun, což je zcela rekordní objem peněz.

Na konci roku 2017 měl přitom fond ve správě jen 380 milionů korun,“ uvedla Dana Kryńska, vedoucí komunikace společnosti Amundi Czech Republic ze skupiny Amundi, která je největším správcem finančních aktiv v Evropě. Strategie fondu reagovala pozitivně na růst domácích úrokových sazeb, které se loni zvýšily hned pětkrát. „Fond přilákal pozornost těch nejvíce konzervativních investorů, kteří do něj vložili své peníze, které by jinak zbytečně ležely v bance,“ dodala Kryńska.