Více jak 20 tisíc investorů věří fondům KB Privátní správa aktiv (PSA)

03.12.2014

Podle oficiálních statistik AKAT ČR dosahují investice Čechů ve fondech kolektivního investování 316 miliard Kč (stav ke konci září 2014). Nejvyšší oblibě se těší mezi českými investory dluhopisové, smíšené a akciové fondy, do kterých směřuje 80 % prostředků. Investoři dnes mohou vybírat ze stovek investičních příležitostí. Na trhu se jich však ve výsledku prosazuje jenom pár desítek

České investory už dávno nestačí zaujmout pouze zajímavým investičním příběhem. Čím dál větší důraz je kladen na doprovodné služby zahrnující pravidelné vyhodnocení investice, možnost setkání s manažerem fondu nebo bezplatné přestupy mezi jednotlivými fondy.

Letos v červenci uplynulo pět let od doby, kdy jsme společně s Komerční bankou uvedli na trh první dva smíšené fondy KB Privátní správy aktiv s rozšířenou paletou doprovodných služeb. Postupem času jsme ke dvěma smíšeným fondům přidali fond určený pro krátkodobé investování a akciový fond zaměřený na velké firmy vyplácející zajímavou dividendu. Fondy KB Privátní správy aktiv tak nakonec vytvořily investiční celek, který pokrývá celý investiční horizont.  

Správu fondů mají dnes na starosti tři manažeři Sylvain Brouillard, Markéta Jelínková a Dan Karpíšek. Tříčlenný tým podporuje 60 analytiků ze skupiny Amundi, kteří pravidelně vyhodnocují dění na finančních trzích a předkládají manažerům jednotlivé investiční tipy.

Fondům KB Privátní správa aktiv dnes důvěřuje více jak 20 tisíc investorů a majetek pod správou těchto fondů dosahuje 17 miliard Kč. Na českém trhu není mnoho fondů, které by byly takto úspěšné, a k jejich spočítání by nám ve výsledku možná stačily prsty na levé a pravé ruce.Výkonnost a další informace o těchto fondech naleznete na http://www.iks-kb.cz/web/fondy_spravy_aktiv.html