Fond Private Equity 4 hlásí první investici a rekordní zájem ze strany investorů

07.09.2021

Fond Private Equity 4 hlásí první investici a rekordní zájem ze strany investorů


V průběhu srpna portfolio manažeři fondu Amundi ČR PRIVATE EQUITY 4 realizovali první investici do fondu Genesis Private Equity Fund IV od GENESIS CAPITAL, která má více jak 20 let zkušeností v oblasti investic do private equity ve střední Evropě. Nový fond od Genesis se zaměří na růstové investice v segmentu malých a středních podniků v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku.

Skupina Genesis Capital zůstává i v případě svého šestého fondu u investiční strategie, která se jí dlouhodobě osvědčila. "Vhodné investiční příležitosti vyhledáváme na základě několika kritérií," vysvětluje Radan Hanzl, Partner společnosti Genesis Capital Equity. "Především musí jít o firmu, která má silný růstový potenciál a zároveň prokáže schopnost úspěšně identifikovat a realizovat rozvojové projekty. Za mimořádně důležitý prvek považujeme kompetentní a zkušený manažerský tým. Spoléháme na partnerství s manažery našich portfoliových společností. Obvykle do firmy investují s námi a podílejí se jak na jejím budoucím zhodnocení, tak na investičních rizicích,“ dodává Radan Hanzl. Fondy Genesis Capital v minulosti investovali například do firem DATART, CCS nebo dnes již legendární společnosti OSKAR.

Strategie fondu Amundi CR PRIVATE EQUITY 4 je realizovat kolem 10 investic do fondů soukromého kapitálu, které jsou spravovány globálními i regionálními lídry v odvětví, například jako Carlyle, Rothshild, Genesis Capital.

V průběhu prvních šesti měsíců úpisu investoři v Česku a na Slovensku vložili do fondu Amundi CR PRIVATE EQUITY 4 již téměř 500 milionů korun. Oproti předchozím fondům PRIVATE EQUITY z dílny Amundi je tempo úpisu mnohem rychlejší a počet investorů přibývá rekordním tempem.

Investoři mohou investovat do fondu Amundi CR PRIVATE EQUITY 4 za nejvýhodnějších podmínek už jen do konce září. Úpis fondu pak končí za rok v září 2022. Minimální investice do fondu je 1 000 000 Kč.


Více informací o fondu Amundi CR PRIVATE EQUITY 4


Více o fondu Genesis Private Equity Fund IV

https://genesis.cz/private-equity/aktuality-a-media/genesis-capital-spustila-novy-fond-rozvojoveho-kapitalu-gpef-iv-v-pocatecni-velikosti-101-milionu-eur

https://genesis.cz/private-equity/nase-fondy