Investice, která živí svět

06.01.2020

Investice, která živí svět


Společně s Komerční bankou jsme 6.1.2020 spustili nový akciový tematický fond CPR Food For Generations. Fond se zaměřuje na fenomén jídla a ESG, udržitelný přístup k potravinové produkci.

Růst populace, urbanizace a příjmů zvyšuje poptávku po potravinách a mění spotřební zvyky – důležitá je kvalita, nutriční hodnoty a také pohodlí. Přitom přírodních zdrojů ubývá a životní prostředí je zasaženo řadou změn, které negativně ovlivňují produkci potravin. Do popředí se tak stále častěji dostává otázka – Jak uživit čím dál více lidí kvalitně a hlavně udržitelně? Fond se snaží využít zhodnocení, které fenomén jídla nabízí, a investuje proto do všech hráčů podílejících se na potravinovém ekosystému – celkem 6 odvětví: Zemědělství, Voda, Výroba potravin, Nápoje, Distribuce potravin a Restaurace.

Podobně jako ostatní tematické fondy společnosti CPR Asset Managament je fond vysoce diverzifikován tím, že investuje hned do 6 různých odvětví a uplatňuje tzv. multi-sektorový přístup. Díky tomu je možné snížit celkové riziko investice a částečně eliminovat případné negativní tržní dopady.

Fond zároveň aplikuje ESG kritéria pro výběr společností, do kterých investuje. Ve fondu tak najdeme pouze ty společnosti, které mají dobré hodnocení z hlediska environmentálního, sociálního a strategického (firemní kultura a řízení) dopadu. 

CPR Food For Generations může nabízet skvělou příležitost nejen jak vydělat, ale i jak se podílet na zlepšení našeho prostředí a uživení celého světa.

Více o tematu se dozvíte v krátkém videu zde. Podrobné informace o fondu naleznete na stránkách zde.