Představení Amundi Funds Polen Capital Global Growth

25.09.2020

Představení Amundi Funds Polen Capital Global Growth


Během začátku letošního podzimu jsme spustili tři nové fondy. Prvním z nich, který si v tomto článku blíže představíme, je Amundi Funds Polen Capital Global Growth. Tento akciový fond investuje do špičkových společností, jenž splňují určitá kritéria:

  • Návratnost kapitálu alespoň (ROE) 20 %
  • Stálá nebo rostoucí zisková marže a růst tržeb
  • Konkurenční výhody a nezaměnitelné produkty
  • Dostatek volného cashflow k akvizicím

Kromě těchto kritérií se manažeři fondu zaměřují i na samotné business modely a obchodní politiky jednotlivých společností. Díky tomu jsou schopni identifikovat další potenciál růstu, případně společnost z portfolia kvalifikovaně nahradit.

Pro magazín Barron's, jehož vydavatelem je Dow Jones & Company, se v rozhovoru s reportérkou Sarah Max rozpovídali manažeři fondu Damon Ficklin a Jeff Mueller. V tomto článku, který jsme pro vás zprostředkovali, mluví Damon a Jeff o svých tradiční i netradičních životních zkušenostech, o fungování Polen Capital během aktuálních omezení nebo o hodnotovém investování. Kromě toho detailně představí fond samotný, včetně vybraných společností. Dozvíte se tak například, proč manažeři odprodali podíl v O’Reilly Automotive výměnou za Autodesk. Dále pak co stojí za obchodním úspěchem společnosti Adobe nebo PayPal.


    Barrons-Ahead-Of-Digital-Curve.pdf