Recenze fondu KB Privátní správa 5D – Dividendová

25.07.2022

Recenze fondu KB Privátní správa 5D – Dividendová

 

Časopis FOND SHOP zveřejnil v aktuálním čísle recenzi fondu KB Privátní správa 5D – Dividendová (akumulační a distribuční třída).

"Korunový akciový fond, který zahrnuje společnosti s udržitelnou dividendovou politikou. Zejména v posledních dvou až třech letech se mu daří lépe než indexu MSCI World High Dividend," tímto úvodem začíná recenze na výše zmíněný fond od analytika Jiřího Mikeše.

(Grafy v plném rozlišení naleznete v přiložené recenzi.)

V recenzi fondu se dozvíte více informací o výběru pozic, včetně krátkého komentáře od portfolia manažera fondu Dana Karpíška, dále regionální a sektorové složení fondu nebo například srovnání s indexem a vybranými konkurenčními fondy (grafy výše).

"KB Privátní správa 5D – Dividendová může díky dobrému poměru výnos/riziko a slušné diverzifikaci sloužit i jako významná součást akciové složky portfolia zejména u investorů, kteří upřednostňují aktivní správu a zároveň preferují velké dividendové společnosti, které jsou mnohdy brány jako „defenzivnější“. Výhodou je také možnost vybrat si mezi akumulační třídou či třídou vyplácející dividendy, pakliže by investor uvítal pravidelné cash flow," shrnuje Jiří Mikeš v závěru recenze.

Recenzi si můžete přečíst zde