Výhody Investování s Amundi a KB

Zhodnocení

Vyšší zhodnocení

Podílové fondy představují jednu z nejefektivnější cest, jak můžete zhodnotit Vaše prostředky. Investovat můžete jednorázově nebo pravidelně. V porovnání s tradičními formami spoření nabízejí podílové fondy historicky i několikanásobně vyšší zhodnocení a mnohem lépe chrání úspory před inflací. Mezi nejziskovější patří dlouhodobě akciové, smíšené a alternativní fondy.

Daňové výhody

Investoři, kteří drží podílové listy déle než tři roky, nemusí řešit daně. Příjmy z prodeje cenných papírů jsou v tomto případě osvobozeny. U investic, které jsou drženy kratší dobu, je rozhodující celkový objem příjmů z prodeje cenných papírů realizovaný v kalendářním roce. Pokud je příjem větší než 100 000 Kč a zároveň není dodržena podmínka, že investor držel cenné papíry delší dobu než 3 roky, potom investor musí zahrnout tyto příjmy do svého daňového přiznání a případný zisk řádně zdanit.

Stačí málo

Pro investování na finančních trzích nepotřebujete statisíce korun, na začátek Vám stačí třeba jen tisícovka měsíčně. Mnohem důležitější je stanovit si plán, podle kterého budete investovat, budete jej dodržovat a budete trpělivý a nebudete panikařit při případných větších výprodejích. Vaše pravidelná investice by měla být odvozena od Vašeho příjmu. Utrácejte to, co Vám zbyde po úsporách a ne naopak.

Dostupnost

Dostupnost

Pokud se rozhodnete ukončit svou investici, ať je Váš důvod jakýkoliv, můžete kdykoliv požádat o odkup podílových listů. Odprodat můžete libovolný počet podílových listů – všechny nebo jen jejich část. Obvykle do patnácti pracovních dnů tento pokyn vypořádáme a zašleme Vám prostředky na Váš bankovní účet.

Jednoduchost

Kouzlo kolektivního investování spočívá v jeho jednoduchosti. Aniž byste měli hluboké znalosti o fungování finančních trhů, můžete investovat do časem prověřených investičních strategií a podílet se na ziscích světově úspěšných společností. Nemusíte při tom být milionáři, na začátek vám stačí i tisícovka měsíčně.

Načasování investice

Lámat si hlavu s načasováním investice nedává podle našeho názoru smysl. Budoucnost je nejistá a nikdo nedokáže s jistotou říct, kde se budou nacházet akciové a dluhopisové indexy za 3 měsíce, na tož za 2 nebo 3 roky. Pokud budete investovat pravidelně, načasování investice nemusíte řešit a dlouhodobě byste měli být v plusu a to je na investování to krásné. 

Penzijko, životko nebo fond?

Chytrý investor využívá maximálně všech výhod, které mu systém nabízí. Investuje maximální částku do dynamické strategie penzijního spoření, má sjednanou životní pojistku pro případ nečekané události a pravidelně a jednorázově investujete do podílových fondů s prověřenou investiční strategií. Díky svému zodpovědnému chování se zabezpečí na důchod, splní si během života několik svých snů a každý rok navíc ušetří ještě pěknou sumu na daních.

Bezpečí

Nižší riziko

Už naši předci v Paleolitu věděli, že není rozumné dávat všechny vajíčka do jednoho košíčku. Princip diverzifikace je starý jako lidstvo samo. Sázet na jednu kartu se zkrátka většinou nevyplácí. Proto naše portfolia a strategie jsou vždy velmi rozkročena (diverzifikována) a obsahují typicky desítky investic. Stejně se chová i chytrý investor, který má ve svém portfoliu vždy více investic (podílových fondů).

Dohled ČNB

Náš business bereme vážně a maximálně zodpovědně. Při investování samozřejmě musíme dodržovat platné zákony a naše činnost je pravidelně kontrolována Českou národní bankou. Pokud by tak naše jednání nebylo v pořádku, veřejnost by se to velmi rychle dozvěděla. Jestliže by situace došlo tak daleko a investiční společnost by musela oznámit bankrot, podílníci by o své prostředky nepřišli. Zákon totiž jasně říká, že účetnictví společnosti a podílového fondu jsou odděleny.

Bez omezení

Je jen na Vás, jaký produkt, jaké řešení si zvolíte. Vy rozhodujete o investované částce, jaké procento Vašich měsíčních příjmů budete pravidelně investovat, zda vám více vyhovuje rizikovější investice, nebo dáte přednost něčemu konzervativnějšímu. Investování s námi nemá žádné omezení, záleží pouze na Vás. 

Zkušený portfoliomanagement

Partnera pro investování byste měli důkladně vybírat. Své úspory jste vytvářeli několik let, tak byste je měli svěřit pouze a jenom opravdu důvěryhodnému partnerovi. Společnost Amundi, je největším správcem aktiv v Evropě a na českém trhu působí více jak 25 let. Naše manažerské týmy působí po celém světě. Vaše důvěra je pro nás to nejdůležitejší.