Lepší zhodnocení

Podílové fondy představují jednu z nejefektivnější cest, jak můžete zhodnotit vaše prostředky. V porovnání s tradičními formami spoření nabízejí podílové fondy historicky i několikanásobně vyšší zhodnocení a mnohem efektivně chrání úspory před inflací. Při investování do podílových fondů bychom měli být vždy trpěliví a přemýšlet v dlouhodobém horizontu, podobně jako to děláme u investic do nemovitostí. Stejně jako u nemovitostí, tak i u podílových fondů je zcela normální, že hodnota investice kolísání v čase.

Jedním z nejlepších způsobů, jak zhodnotit své prostředky, je kombinovat pravidelné a jednorázové investování. Pokud budete dnes například investovat jednorázově volný milion korun a k tomu přidáte měsíční investici 5 000 Kč do některého z dynamických fondů, za 20 let můžete mít 5 562 307 Kč při celkovém vkladu 2 200 000 Kč. Pro srovnání, pokud byste využili ke zhodnocení spořicí účet s úrokovou sazbou 1,2 % měli byste po 20 letech „pouze“ 2 627 936 Kč.

Konzervativní Dynamická Balancovaná
let
%

Očekávaný roční výnos: 6%* Vstupní poplatek: 3%

Podílové fondy

Můžete mít

5 532 654 Kč

Výkonost fondu

6%

Zavolejte mi

* Očekávaná výkonnost není spolehlivým ukazatelem výkonosti skutečné, očekávána výkonnost je počítána včetně poplatků. Pro srovnání je jako výchozí nastavena průměrná úroková míra na českém trhu, zdroj: Sporoindex, Finparáda

Učet vs fond

* Jako výchozí je pro srovnání nastavena průměrná úroková míra na českém trhu, zdroj: Sporoindex, Finparáda

** Očekávaná výkonnost není spolehlivým ukazatelem výkonosti skutečné, očekávána výkonnost je počítána včetně poplatků.

Oproti běžnému spořícímu účtu získáte více. Při měsíční investici 5 000 Kč po dobu 20 let a jednorázovém vkladu 1 000 000 Kč můžete získat 5 532 654 Kč*.