Tematické investování

Ve světě kolem nás, který se neustále mění a kde převratné technologické inovace narušují tradiční hodnoty stále častěji, představuje tematické investování alternativu k tradičním strategiím.

Poznejte investiční témata, která mění svět.

Cílem tematického investování je identifikovat zdroje, které poskytují trvalý růst a výkonnost skrze využití dlouhodobých a trvalých trendů. Každý fond je koncipován tak, aby maximálně pokryl dané téma a to napříč různými sektory.  


Proč Tematické investování?


Naším cílem je poskytnout vám odolná investiční řešení, která obstojí bez ohledu na aktuální ekonomické podmínky a události. Řešení, jež budou více stabilní v momentech, kdy jsou trhy volatilní (kolísají) nebo klesají. Řešení, které vám nabízí podíl ve společnostech, jež táhnou trhy, jsou lídry ve svých oblastech, tvoří nové tržní prostředí a diktují trendy nebo dobře umějí využít aktuální světové změny.

Náš přístup je v mnoha ohledech unikátní a inovativní. Naším cílem je identifikovat investiční témata, která nejsou spojena pouze s jedním sektorem, ale zahrnují celé spektrum sektorů a společností. Široké možnosti investiční strategie umožňují diverzifikaci portfolia, a snižují tak celkové riziko investice. Díky tomuto přístupu se naše portfolia dokážou přizpůsobovat ekonomickému cyklu i režimu trhu.


„Hodnota myšlenky spočívá v jejím využití“ 

Thomas Alva Edison, americký vynálezce a podnikatel

Určeno všem investorům, kteří:

  • Chtějí dosáhnout vyššího zhodnocení, než nabízejí světové akciové trhy, a zároveň jsou ochotni akceptovat krátkodobě vyšší kolísavost. 
  • Chtějí diverzifikovat své portfolio – zajistit si možnost vyššího zhodnocení prostřednictvím alokace části prostředků právě do tematických fondů, zatímco drží ostatní prostředky v jiných typech fondů, a snižují tak celkové riziko své investice.
  • Jsou ochotní odložit své prostředky na minimálně pět let a jsou ochotni akceptovat zvýšené riziko investice spojené s investováním do akciových fondů.


Stáhněte si naší brožuru a zjistěte více o světě tematických investic

Brožura - Tematické investování