Hvězdné fondy Amundi

Stále váháte jaký fond zvolit? Přinášíme vám přehled těch nejlépe hodnocených fondů Amundi na českém i zahraničním trhu dle prestižní ratingové agentury Morningstar.

5 hvězd od Morningstar = vysoká kvalita a minulá návratnost investice

Agentura Morningstar dělá pravidelně analýzy více než 100 000 fondů z celého světa. Vzhledem k různorodosti fondů, je následně třídí do kategorií dle investičního záměru - vyhodnocuje do kterých aktiv, odvětví nebo jaké země fond investuje. V rámci stanovených kategorií Morningstar dále fondy srovnává dle dlouhodobé výkonnosti, s přihlédnutím k rizikovosti a kolísání fondu. Finálním výstupem je hodnocení 1 až 5 hvězdiček udávající kvalitu fondu a návratnost investice. 

Nejvyšší 5 hvězdičkové hodnocení pak obdrží pouze 10 % nejlepších fondů v dané kategorii. 

Níže jsme pro vás připravili výběr z 5 hvězdičkových fondů od Amundi a jeden 4 hvězdičkový fond (Amundi Fund Solutions - Conservative) jako zástupce konzervativního řešení. Ke konzervativnímu řešení zde najdete i balancované a dynamické řešení, které by nemělo ve Vašem portfoliu chybět.

Jaká jsou základní pravidla hodnocení od společnosti Morningstar? 

1) Výkonnost se stavuje proti konkurenci (Morningstar Category™) - dle investičního zaměření (aktiva, země, sektory)
2) Rating je založen na výkonnosti očištěné o riziko
3) Počítá se za období 3, 5 a 10 let
4) Frekvence výpočtu hodnocení je každý měsíc
5) Fond musí existovat minimálně 3 roky, aby dostal hodnocení
6) Celkové hodnocení - Morningstar Rating je vážený průměr hodnocení za 3 roky, 5 let a 10 let

Fondy se sestupně seřadí podle Výkonnosti očištěné o riziko. Pokud se fond zařádí mezi 10 % nejlepších, dostane 5 hvězd. Pokud mezi 10% až 32,5 %, dostane 4 hvězdy. Mezi 32,5 až 67,5 % dostane 3 hvězdy. Mezi 67,5 až 90 % 2 hvězdy. Zbylých 10% nejhorších dostane 1 hvězdu.

*Uvedené informace jsou aktuální ke dni 07.03.2022 a vycházíme z hodnocení institucionálních tříd. Hodnocení se může měnit v čase. Minulá výkonnost není zárukou výkonnosti budoucí.