Amundi Funds Multi-Asset Sustainable Future - CZK Hgd

Smíšený fond ISIN: LU2176991698

Investujte do společností, které mají pozitivní vliv na životní prostředí a společnost

Tabulka výkonnosti k 17.09.2020

Období YTD 1M 3M 6M 1R 2R 5R Od založení
Výkon kumul. - +0.43% - - - - - +1.48%

Popis fondu

Fond kombinuje jak dluhopisy tak akcie s důrazem na nízké kolísání investice. Výběr investic je postaven na důkladné analýze nejen finančních ukazatelů (silné rozvahy, atraktivní ocenění, udržitelnost zisků…), ale i přísných kritérií ESG – hodnocení dopadů na životní prostředí (E – enviromental), společenských dopadů (S – social) a dopadů z hlediska řízení společnosti (G – governance).

Společnosti, které si totiž mohou dovolit dosahovat přísných kritérií ESG musí být dostatečně finančně silné a často diktují trendy ve svých odvětvích.

Co je důležité, tyto investice zároveň pomáhají zlepšovat naše prostředí a náš svět. Ve fondu tak nenajdeme zbrojní průmysl, alkohol či tabákové produkty, ani společnosti s kontroverzním vedením, využívající nekalé praktiky, dětskou práci nebo porušující lidská práva, ani společnosti, které postupně ničí životní prostředí. Fond dosahuje nejvyššího hodnocení 5 hvězd od Morningstar.

Fond je určený pro všechny investory, kteří zpravidla nechtějí podstupovat vyšší míru kolísání své investice a kladou důraz na vyšší likviditu. Cílí na mírnější zhodnocení své investice než balancovaný investor.

Proč Zodpovědné Investování? Podívejte se na krátké video.

Výkonnost fondu

Tabulka výkonnosti k 17.09.2020

Období YTD 1M 3M 6M 1R 2R 5R Od založení
Výkon kumul. - +0.43% - - - - - +1.48%