CPR Invest - Climate Action

Akciový - vyspělé trhy ISIN: LU2360924026

Zastavte klimatické změny a investujte do akciového fondu zaměřeného na akcie společností, které nejvíce přispívají k ochraně klimatu s cílem snížení uhlíkové stopy.

Tabulka výkonnosti k 25.01.2022

Historický vývoj fondu od začátku roku 1M 3M 6M 1R 2R 5R Od založení
Výkon kumul. -5.82% -5.29% -0.67% - - - - +2.10%

Co vám může fond přinést?

Klimatické změny nemusí být jen hrozbou, ale také velkou investiční příležitostí. Firmy a státy po celém světě investují a budou investovat v nadcházejících dekádách miliardy miliard dolarů, aby dosáhly uhlíkové neutrality a změnily energetický mix. 


Díky investici do fondu „CPR Climate Action“ podpoříte firmy, které patří mezi hlavní aktéry v boji proti klimatickým změnám, a budete se podílet na vývoji jejich akcií. Manažer fondu vybírá do portfolia příznivě oceněné akcie firem, které se veřejně zavázaly aktivně jednat a snižovat uhlíkové emise. Investice jsou realizovány bez omezení napříč všemi trhy a sektory. V portfoliu najdeme například akcie IT firem, bank, ale i průmyslové podniky, které deklarovaly přechod na nízkouhlíkové hospodářství. Změna se totiž týká nás všech.

Fond je určený pro všechny investory, kteří cílí na potenciálně nejvyšší možné zhodnocení a uvědomují si plně všechna rizika spojené s investicemi s vysokou mírou kolísání.

Výkonnost fondu

Tabulka výkonnosti k 25.01.2022

Historický vývoj fondu od začátku roku 1M 3M 6M 1R 2R 5R Od založení
Výkon kumul. -5.82% -5.29% -0.67% - - - - +2.10%

Výhody fondu

  1. Stanete se nepřímo spolumajiteli ne jedné, ale hned několika desítek společností jako je Siemens, Toyota, Allianz, Schneider, Sanofi, Microsoft a dalších*, které nejvíce přispívají ke snížení emisí uhlíku a ochraně.
  2. Budete se podílet na vývoji těchto společností na akciových trzích, čímž můžete získat vyšší zhodnocení než na běžných spořicích produktech.**

  Investujme spolu pro lepší svět


  video 1:05 min

  *Společnosti se již nemusejí v portfoliu nacházet, aktuální složení fondu najdete vždy v měsíčním komentáři na webu

  www.amundi-kb.cz

  **Minulá výkonnost není zárukou výkonnosti budoucí